آفریقای جنوبی – کیپ تاون – Two Oceans Aquarium

 Two Oceans Aquarium – Cape Town

 

معرفی Two Oceans Aquarium:

نوک جنوبی قاره آفریقا محل ملاقات دو اقیانوس بزرگ هند و اقیانوس اطلس است. این دو اقیانوس در اسکله ویکتوریا و آلفرد در کیپ تاون، کیپ غربی آفریقای جنوبی قرار دارد و تبدیل به نمایشگاهی عظیم از زندگی دریایی با تنوعی باورنکردنی از گونه های مختلف آبزیان شده است.

این آکواریوم بزرگ در 13 نوامبر سال 1995 افتتاح شد و شامل هفت گالری با پنجه های شیشه ای شفاف و بزرگ است: ویژگی جادویی و سحرانگیز این آکواریوم، دیدار دو اقیانوس اطلس و هند است که نمای زیبایی از موجودات دریایی (از جمله کوسه، ماهی، لاک پشت ها، پنگوئن ها، چتر دریایی شفاف، اسب دریایی کنیسنا و خرچنگ عنکبوت غول پیکر) را به نمایش می گذارند.

مالکیت آکواریوم متعلق به Investec Bank و V&A Waterfront می باشد که به صورت امانی توسط یک هیات امنا اداره می شود. آکواریوم دو اقیانوس یک سازمان خود کفا است و متکی بر درآمد حاصل از بازدید تور گردشگری آفریقای جنوبی و حمایت های مالی شرکت های بزرگ است و تاکنون هیچ کمک مالی از دولت شهری، استانی یا ملی دریافت نکرده است. سرمایه گذاری اجتماعی شرکت ها جهت آموزش محیط زیست در آفریقای جنوبی و ترویج تغییرات مثبت نسبت به مدیریت منابع دریایی بوده است. در طول این سال ها آکواریوم دو اقیانوس به طور پیوسته سرمایه گذاری خود را در آموزش محیط زیست صرف کرده است و امروزه ارزش و عملکرد این برنامه ها افزایش یافته است.

آکواریوم دو اقیانوس، عضو PAAZAB (انجمن آفریقایی باغ وحش ها و آکواریوم) است.

 

Two Oceans Aquarium - Cape Town

Two Oceans Aquarium – Cape Town

 

 

 

اهداف Two Oceans Aquarium:

هدف از آکواریوم دو اقیانوس ( Two Oceans Aquarium ) الهام گرفتن از هیبیت و عظمت اقیانوس هند و اطلس برای احترام گذاشتن به محیط زیست موجودات دوست داشتنی دریایی و درک بیشتر در استفاده از منابع طبیعی است. همچنین بالا بردن آگاهی عموم از مردم اهالی آفریقای جنوبی و مسافران تور آفریقای جنوبی از مسائل زیست محیطی و ترویج حفاظت از آن، در راس اهداف آکواریوم دو اقیانوس می باشد.

برچسب eco-labelling در گواهینامه این مجموعه وجود سازگار بودن برنامه های آکواریوم با محیط زیست است و نشان می دهد که آکواریوم دو اقیانوس یک مرکز بزرگ است که به طور مداوم در تلاش برای کاهش تاثیر عملیات آن بر محیط زیست و جوامع محلی است. آکواریوم در حال حاضر یکی از سه مرکز دارای گواهینامه پلاتین با وضعیت موفق در کیپ غربی است.

 

 

راهبردهای در نظر گرفته شده برای عملی کردن اهداف Two Oceans Aquarium:

  • انرژی: آکواریوم دو اقیانوس با استفاده از تکنولوژی پایین (فن آوری ساده) و سیستم های انرژی کارآمد طراحی شده است. راه های جدید برای کاهش مصرف کلی و استفاده از انرژی های تجدید پذیرتر در این مجموعه به کار گرفته شده است.
  • زباله: با قرار دادن سطل های بازیافت متعدد در سراسر مرکز آکواریوم شاهد کاهش مقدار زباله هستیم که البته تعدادی راه مختلف و جالب برای کاهش زباله به آب راه ها، تولید شده است.
  • آب: مصرف آب با دقت و نظارت از طریق مانیتورینگ آنلاین، کاهش داده شده است.
  • حمایت جامعه و مشارکت: استفاده از فن آوری ساده در مرکز آکواریوم شرایط کمک رسانی اقشار و سازمان های مختلف را مهیا کرده است، از جمله سازمان های حامی آکواریوم دو اقیانوس: سازمان Reach for a Dream، سازمان Big Brothers Big Sisters، سازمان Habitat for Humanity می باشند.
  • خرید و تدارکات: در این مجموعه بزرگ سعی بر آن شده است که با دقت اعتبار زیست محیطی از ابزار و وسایلی که از طریق تامین کنندگان و پیمانکاران دریافت می شود، بررسی گردد تا اطمینان حاصل شود که محصولات تهیه شده در آکواریوم بی خطر و بدون آسیب رسانی به محیط زیست عمل می کنند.
  • آموزش و آگاهی: بالا بردن سطح آگاهی از مسائل زیست محیطی و اجتماعی در میان کارکنان و داوطلبان این مرکز می باشد. آن ها همچنین در طرح هایی مانند پنگوئن آفریقایی راه رفتن اردک وار پنگوئن آفریقایی (African Penguin Waddle)، ساعت زمین (Earth Hour) و روز پاکسازی سواحل بین المللی (International Coastal Cleanup Day) شرکت می کنند.

Two Oceans Aquarium

 

 

 

امکانات Two Oceans Aquarium:

  • این مرکز یکی از مراکز گردشگری بزرگ جهان است و مقصدی مناسب برای تور مسافرتی آفریقای جنوبی است که سرگرمی خوبی برای تمامی سنین محسوب می شود.
  • مجری نمایشگاه های تعاملی، برنامه های آموزشی و کمپین های مختلف ارتباطی ابتکاری است و برگزار کننده کلاسی در سطح جهانی، امن و پاک برای اطمینان از حاصل نمودن رضایت خانواده با کیفیت بالا و خاطرات فراموش نشدنی است.
  • دارای استاندارد بین المللی در مراقبت از حیوانات، و ترویج پایداری از طریق آموزش های زیست محیطی و حفاظتی.
  • حمایت کننده پروژه های تحقیقاتی و حفاظت دریایی و همکاری با دیگر سازمان های حمایت کننده.

 

two-oceans-aquarium-fish - South Africa

two-oceans-aquarium-fish – South Africa

 

 

 

کارکنان

یک هیات کوچک و تخصصی حدود 60 نفر از آکواریوم دو اقیانوس پشتیبانی می کنند. کارکنان جوان، پویا، پرشور و خبره در کار آکواریوم هستند و به عنوان بزرگترین سرمایه های این مرکز شناخته شده اند. در حالی که تعداد کمی از آن ها، زیست شناسان دریایی با درجات معماری، حقوق، آموزشی و روانشناسی هستند و بسیار نظر دیگران را در خصوص تعهداتشان به محیط زیست آکواریوم جلب کرده اند.

اگر کسی بخواهد در این مرکز فعالیت داشته باشد، می تواند داوطلبانه اقدام کند تنها شرط برای ورود اشخاص علاقه مند سن بیشتر از 18 سال است. این افراد تجربه ی شگفت انگیز از رنگ، زیبایی، آرامش و سحر و جادو دنیای زیر آب را تجربه خواهند کرد و در آن غوطه ور می شوند.

 

تور آفریقای جنوبی - اکواریوم دو اقیانوس

تور آفریقای جنوبی – اکواریوم دو اقیانوس

 

 

 

سخن آخر Two Oceans Aquarium:

اقیانوس زیبا و اسرار آمیز است و پشتیبان زندگی موجودات دریایی مختلفی است که گونه های بسیاری دارند، اما این منطقه همیشه دستخوش بحرانی های بوده است که انسان برای آن به وجود آورده است. یک تغییر در رفتار و نگرش ما نسبت به طبیعت زنده، این اطمینان را به وجود می آورد که اقیانوس می تواند محلی سالم برای آینده موجودات دریایی و زندگی مورد نیاز آن ها باشد.

حال که آکواریومی بزرگ برای به نمایش گذاشتن زیبایی و تنوع دو اقیانوس هند و اطلس در جنوب آفریقا ساخته شده است، بهتر است، اهداف این مرکز را نادیده نگرفته و به آن احترام بگذاریم و دیگران را برای عشق ورزیدن به طبیعت زیبای درون آب تشویق کنیم.

داشتن مسئوليت، اخلاق، مهربانی، احترام و احساساتی درست، برای کشف، تجربه و تعامل با دنیای درون آب میسر خواهد شد.

Address: Dock Rd, V & A Waterfront, Cape Town, 8002, South Africa

Opened: November 13, 1995

Hours: 9:30AM–6PM

Phones: +27 21 418 3823

Owner: Investec

Public transit access: MyCiTi

برای ثبت نام در تور آفریقای جنوبی و یا سفر به آفریقای جنوبی با ما تماس بگیرید.

تور آفریقای جنوبی | آفریقای جنوبی | سفر به آفریقای جنوبی

02188176202

دیگر تور های آتریسا گشت:

 

تور روسیه

تور سوچی