اطلاعات ضروری سفر به آفریقای جنوبی

اطلاعات ضروری سفر به آفریقای جنوبی

بهترین زمان سفر

بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی تابستان و یا به عبارتی از ماه مه تا سپتامبر ( اواخر اردیبهشت تا اوایل مهر ) می باشد. در این فصل گردشگر در این مناطق کمتر وجود دارد و به دلیل خشکی هوا حیوانات در اطراف رودخانه ها و آبشخورها جمع می شوند و بهترین زمان بازدید از آن هاست.

سیستم حمل و نقل عمومی

قطار، اتوبوس، خودرو و خطوط هوایی داخلی از جمله وسایل نقلیه ای هستند که گردشگران تور آفریقای جنوبی می توانند از آن استفاده کنند. قطارها و اتوبوس های درون شهری با قیمت بسیار مناسب به حمل و نقل مردم می پردازند. همچنین اجاره اتومبیل نیز بسیار در این کشور رایج می باشد که آسانترین راه اجاره آن از طریق اینترنت می باشد.

آب نوشیدنی

آب آشامیدنی در آفریقای جنوبی برای نوشیدن و پخت و پز سالم بوده و استاندارد سازمان بهداشت جهانی را دارا می باشد و حتی آب در روستاها نیز برای نوشیدن سالم می باشد. نکته قابل توجه برای گردشگران تور آفریقای جنوبی این است که از رودخانه ها و نهرها و به خصوص رودخانه های نزذیک مناطق مسکونی از آشامیدن آب اجتناب کنند.

ساعات کاری فروشگاه ها

در آفریقای جنوبی ساعات کاری فروشگاه های بزرگ از 9 صبح تا 6 عصر می باشد و این فروشگاه ها معمولا هفت روز هفته را باز می باشند. فروشگاه های کوچک معمولا یکشنبه ها تعطیل می باشند. مغازه های صنایع دستی از ساعت 10 صبح تا 5 عصر مشغول فعالیت می باشند.

اینترنت

در کشور آفریقای جنوبی نیز مانند همه کشورها می توان با تهیه سیم کارت اعتباری آن کشور از خدمات تلفنی و اینترنتی آن استفاده کرد. ولی در مورد استفاده رایگان از Wifi در هتل ها و مراکز خرید و کافه ها باید گفت که این کشور مستثنی است و معمولا اینترنت در هتل ها و مراکز خرید رایگان نیست ولی با یک قیمت بسیار مناسبب اجازه استفاده از آن را دارید.

سیستم برق رسانی

عرضه برق در آفریقای جنوبی به صورت 220/230 ولت می باشد که از طریق ورودی های دو شاخه و یا سه شاخه قابل استفاده است. بیشتر اتاق های هتل دارای برق 110 ولتی برای استفاده دستگاه اصلاح صورت و یا لوازم برقی دیگر می باشند.

زمان بندی سفر

Low Season

در ماه های ژوئن تا آگوست ( اواخر خرداد تا اوایل شهریور ) تعداد گردشگران در این کشور کم می باشد. همچنین فصل زمستان برای تماشای حیات وحش ایدهآل می باشد.

Shoulder

ماه های آوریل تا می ( اواسط فروردین تا اواسط خرداد ) و سپتامبر و اکتیر ( اوایل شهریور تا اواسط آبان ) آفتاب بهاری و آب و هوای پائیزی مطلوب گردشگران می باشد.  و همچنین فصل گل های وحشی که گردشگران را به خود جذب می کند آگوست و سپتامبر ( مرداد تا شهریور ) می باشد.

High Season

بیشترین بازدید گردشگران از آفریقای جنوبی در ماه های نوامبر تا مارس ( اوایل آبان تا اوایل فروردین ) و تعطیلات عید پاک می باشد.

شماره تلفن های ضروری

————————-

کد کشور آفریقای جنوبی : 27

پیش کد بین المللی : 00

اورژانس : 1022

پلیس : 10111

برآورد میانگین هزینه های روزانه

(BUDGET (up to

(TOP END (more than
 • هزینه استراحتگاه از R120
 • هزینه غذای اصلی  از R75
 • هزینه دو هفته گشت در شهر با اتوبوس R3480
 • ورودی بعضی از موزه ها رایگان می باشد.

MIDRANGE

MIDRANGE
 • هزینه اتاق دو نفره بیش از R1500
 • هزینiغذای اصلی بیش از R150
 • پرواز Cape Town–Jo’burg از R750
 • گشت با سواری در حیات وحش از R300

R1000

LESS THAN
 • هزینه اتاق دو نفره  R600-2500
 • هزینه غذای اصلی از 75 تا R150
 •  هزینه قطار از Jo’burg به Cape Town کلاس توریستی R630

تبدیل آنلاین نرخ ارز

همین حالا نرخ ارز خود را تبدیل کنید


سلام

آفریقایی :hallo ( هل لو )

حالتون چطوره

آفریقایی: Hoe gaan dit (هو خان دت )

متشکرم

 آفریقایی : dankie (تانکی )

سلام

انگلیسی : hello

حالتون چطوره

انگلیسی : How are you

متشکرم

انگلیسی : thank you